Individuální komplexní příprava na porod (1 500 Kč + cestovné)

Probíhá formou třech na sebe navazujících schůzek (3 x 90 minut).

První schůzka je seznamovací. Vyslechnu si Vaše představy, tužby a přání týkající se těhotenství a porodu. Povíme si o masáži hráze, o známkách blížícího se porodu. Sbalíme si tašky do porodnice a povíme si, kdy je vhodné se do porodnice vydat. Budeme se věnovat i příjmu v porodnici, co Vás čeká, co lze odmítnout a naopak, co je doporučováno a proč.


Na druhé schůzce se budeme věnovat porodu, jeho průběhu, sestavíme porodní plán.  Probereme úlevové polohy, masáže a dýchání při porodu. Seznámím Vás s porodními polohami a nacvičíme i správné tlačení. Povíme si i o komplikacích, které mohou nastat a budeme se snažit jim předcházet.


Třetí schůzka již bude patřit období poporodnímu, kdy zásadní je kojení. Probereme důležitost bondingu. Povíme si o polohách při kojení, o podpoře laktace i o potížích, které mohou nastat. 

Pokud budete mít doprovod k porodu (manžel, partner, maminka, sestra..) je vhodná jejich přítomnost na schůzkách. Budou Vám pak velkou oporou a svou roli zvládnou dle Vašich představ.
Součásti této přípravy je i prohlídka porodního sálu v Karviné a vyplnění dokumentace. Pokud si k porodu zvolíte jiné zařízení, doporučuji se s ním před porodem seznámit.


Intenzivní jednorázový kurz (800 Kč + cestovné)

Je to varianta pro ženy,  které bojují s nedostatkem času, nebo chtějí přípravu absolvovat v příjemném prostředí svého domova, nebo ve společnosti malého počtu žen. 

Využít ho mohou i ženy,které  mají nějakou (i negativní) zkušenost s porodem , nebo ženy, které už rodily a chtějí si osvěžit informace, popřípadě se zbavit obav a strachu.

Podám Vám užitečné informace o tom co sbalit do porodnice, kdy se tam vydat, jak poznat začátek porodu, jak probíhá příjem, jaký je průběh jednotlivých dob porodních, co udělat pro to, aby porod proběhl podle Vašich představ.
Ukážeme si dechové techniky a probereme možnosti zvládání bolestivých kontrakcí.

Individuální pomoc během těhotenství a po porodu (300 Kč/60 min.)

Pokud během těhotenství a po porodu vyvstane problém, se kterým si nebudete vědět rady, nabízím individuální pomoc a podporu v této oblasti.

Individuální příprava k plánovanému císařskému řezu (700 Kč)

Návštěvní služba v šestinedělí (300Kč/60min, 500 Kč/120 min. + cestovné)

      kontrola zdravotního stavu ženy po ambulantním porodu, koupání, manipulace s dítětem, baby masáže, podpora a pomoc v období šestinedělí.

Individuální příprava na kojení    (700 Kč/ 120 min. + cestovné)

Je vhodný pro všechny maminky, které touží své miminko kojit a hledají všechny důležité informace. Dostatek informací pomůže nejen snížit obavy, jestli to všechno zvládnu, ale i pomoci v praxi po narození miminka.

Laktační poradenství    (300 Kč/ 60 min., 500 Kč/120 min. + cestovné)

V období šestinedělí se mohou vyskytnout různé potíže s kojením. Máte pocit, že mléka je málo, prsy bolí, svědí, jsou zarudlé. Miminko nepije tak, jak byste si přály. 

Těhotenská poradna vedená porodní asistentkou    (300 Kč + cestovné)

Tato služba nabízí těhotné mamince pravidelný kontakt s porodní asistentkou v průběhu celého těhotenství. Může být doplněním odborné péče gynekologa, ke kterému žena chodí v těhotenství na pravidelné prohlídky.

Doprovod porodní asistentky k porodu ve zdravotnickém zařízení ( porodnice Karviná)

  (4000 Kč za doprovod k porodu -50% platby vracím pouze v případě, že nemohu být přítomna u   vašeho porodu z důvodu mé přítomnosti u jiného porodu nebo jiných osobních důvodů)

  2000 za porodní pohotovost - platí se na účet před porodem i když mých dalších služeb nevyužijete )

Doprovod porodní asistentky a podpora raného kontaktu (BONDING) u plánovaného císařského řezu

  3000 Kč ( v případě využití mimo plánovaný den, doplatek 2000 Kč za porodní pohotovost) 

Po císařském řezu dítě krátce prohlédne pediatr a pokud je dítě v pořádku, zůstává s matkou na operačním sále. Po převozu na dospávací pokoj dítě rovněž zůstává s maminkou a i další dvě hodiny je podporován kontakt kůže na kůži. Po celou dobu jsem s Vámi, dítě monitoruji a sleduji. Pokud z nějakého důvodu nemůže  BONDING provádět matka, dítě musí být na novoroz. oddělení, BONDING provádí tatínek.  • Níže uvedené zvýhodněné ceny jsou platné pro ženy, které využijí mých služeb doprovodu k porodu, nebo k císařskému řezu:


  • Seznamovací, informační schůzka (300 Kč/60 minut)

  • (platba hotově po schůzce) 


  • Těhotenské poradny (300 Kč /60 min.)

  • (platba hotově po každé poradně) 


  • Kontrola v domácím prostředí před odjezdem do porodnice (300 Kč)

  • (platba do 7 dnů po porodu společně s poplatkem za doprovod k porodu, hotově, nebo převodem na účet, dle domluvy) 


  • Poporodní návštěvy v domácím prostředí  (250Kč / 60 min., 400Kč/ 120 min.)

  • Toto období je velmi náročné. Můžu Vám v mnohém pomoci a poradit v různých situacích. Navštívím Vás a v pohodní Vašeho domova probereme vše o kojení, zkontroluji Vaši techniku kojení a poradím, co je možné zlepšit. Zkontroluji porodní poranění, ev. jizvu po císařském řezu, odchod očistků

  • (platba hotově po každé návštěvě)

         

Předporodní přípravu vedenou poskytovatelem zdravotních služeb, plně nebo částečně hradí zdravotní pojišťovna. Na aktuální výši příspěvku se informujte na pobočce Vaší zdravotní pojišťovny.

Cestovné: Bohumín a okolí: 50 Kč/ 1 návštěva
                  mimo Bohumín: 7 Kč/km / 1 návštěva

První služba

Klikněte a můžete začít psát. Aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore. 

Druhá služba

Klikněte a můžete začít psát. Explicabo nemo enim ipsam.

Třetí služba

Klikněte a můžete začít psát. Magni dolores eos qui ratione.

Název služby

Klikněte a můžete začít psát. Consectetur adipisci velit.

Název služby

Klikněte a můžete začít psát. Ut enim ad minima veniam quis nostrum.

Název služby

Klikněte a můžete začít psát. Ea voluptate velit esse quam nihil.