Jmenuji se Yvetta Vasiliu

Jako porodní asistentka působím od roku 1984. Za tuto dobu jsem pomohla na svět bezmála 4000 dětí. Po celou dobu mé praxe se neustále vzdělávám formou studia, seminářů, kurzů a kongresů. Absolvovala jsem doškolovací studia v IDVPZ v Brně v oboru "Ošetřovatelská péče o ženu v patologických stavech v gynekologii a porodnictví". V roce 2014 jsem ukončila vysokoškolské studium na LF OU v Ostravě v oboru "Komunitní péče v porodní asistenci". V bohumínské porodnici jsem působila 20 let a od roku 2004 pracuji jako porodní asistentka na porodním sále v Karviné.

Chtěla bych být maminkám průvodcem jejich těhotenstvím, podpořit je, podat zásadní informace o průběhu porodu a být u zrození jejich dítěte, pomoci jim s kojením a pečovat o ně i v období šestinedělí. Po dobu mého působení v porodnictví a poznávání žen v jejich přirozenosti nejsem  zastáncem "klasických nemocničních" metod, ale ani těch příliš alternativních.  Prostě "něco mezi tím".

 Nabízím maminkám podporu v tom, co cítí ony. Nechci nikomu nic vnucovat, pokud to nebudou samy chtít. Maminky totiž cítí samy nejlépe, co je pro ni a její děťátko nejlepší. 

Nastávajícím maminkám, které svou cestu teprve hledají, nabízím  na jejich cestě chápavého a empatického průvodce.